Marta Walczykiewicz w Wysocku Wielkim
05-02-2020

Olimpijska Marta

W najbliższy piątek, 7 lutego, kolejny sportowiec – olimpijczyk zawita do Terenowego Klubu Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka do Wysocka Wielkiego. Na spotkanie z kibicami przyjedzie Marta Walczykiewicz.

Urodzona 1 sierpnia 1987 roku w Kalisz, kajakarka swój największy sportowy sukces osiągnęła na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Cztery lata temu wywalczyła srebrny medal w wyścigu K-1 na sprinterskim dystansie 200 metrów. Teraz zawodniczka KTW Kalisz walczy o olimpijską przepustkę do Pekinu.

W wieku 18 lat zdobyła pierwszy medal na arenie międzynarodowej. Wówczas to została srebrną medalistką Mistrzostw Europy juniorek w czwórce na dystansie 500 metrów. Od 2007 roku, mieszkanka Kalisza zdobywa corocznie medale na arenie międzynarodowej. Marta była Mistrzynią Świata, Mistrzynią Europy oraz mistrzynią Igrzysk Europejskich na dystansie 200 metrów. Do ukoronowania jej kariery brakuje jej tylko tytułu mistrzyni olimpijskiej.

- Już od dwóch lat staraliśmy się, aby Marta przyjechała do naszego klubu. W końcu się udało i ta doskonała zawodniczka przyjedzie do nas w najbliższy piątek, a początek spotkania w naszym klubie zaplanowaliśmy na godzinę 18:00 – mówi Mieczysław Knychała z TKO.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do Wysocka Wielkiego na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.