AKTUALNOŚCI
 
XX Mistrzostwa Kibiców Sportowych Województwa Wielkopolskiego

2019-02-18

 Jubileuszowe mistrzostwa


Już po raz dwudziesty Terenowego Klubu Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim organizuje konkurs wiedzy sportowej mający wyłonić Mistrza Kibiców Sportowych Województwa Wielkopolskiego. O tym kto zwycięży w tych jubileuszowych zawodach przekonamy się, w sobotę, 13 kwietnia 2019 roku.

- Czas mija bardzo szybko i już po raz dwudziesty organizujemy Mistrzostwa Kibiców Sportowych naszego województwa. Znawców sportu serdecznie zapraszamy na start i liczymy, że te jubileuszowe zawody zgromadzą rekordową ilość uczestników – mówi Mieczysław Knychała, prezes TKO w Wysocku Wielkim.

W ostatnich siedmiu latach prym w tych zawodach wiodło dwóch kibiców. Od 2012 roku cztery razy mistrzem był Sławomir Podrzycki (łącznie triumfował osiem razy), a trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Mirosław Prętkowski.

Do tegorocznego konkursu głównego (finałowego) zakwalifikują się osoby, które poprawnie odpowiedzą na 10 pytań konkursu wstępnego, a odpowiedzi swoje prześlą na adres mailowy: tkowysocko@op.pl (do 31 marca 2019 r.) lub na kartkach początkowych na adres organizatorów (decyduje data stempla pocztowego):

Klub Olimpijczyka Wysocko Wielkie

ul. Kościelna 52

63-400 Ostrów Wielkopolski

Organizatorzy bardzo proszą także przy zgłoszeniach o podanie kontaktu telefonicznego. Wszystkich finalistów organizatorzy powiadomią specjalnymi pismami. Poza tym lista osób, które awansują do finału podana będzie w prasie, na internetowej stronie klubu pod adresem: http://www.klubolimpijczyka-wysocko.pl/, oraz na klubowym facebooku.

Równolegle z tym zawodami odbędą się Mistrzostwa Szkół Powiatu Ostrowskiego. W tych zawodach mogą wystartować uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum. Ci młodzi fani sportu muszą najpierw odpowiedzieć na minimum 7 pytań konkursu wstępnego, a swoje odpowiedzi wysłać na wcześniej podany adres klubu.

Finał mistrzostw odbędzie się w sobotę 13 kwietnia 2019r. w siedzibie Terenowego Klubu Olimpijczyka w Wysocku Wielkim. Najpierw wszyscy uczestnicy napiszą test pisemny, a następnie sześciu najlepszych kibiców zakwalifikuje się do finału ustnego. Suma punktów z dwóch z dwóch etapów wyłoni najlepszego kibica sportowego.

Autorami tegorocznych pytań są dwie osoby: Jarosław Maląg i Marek Śliwka.

Piotr Musieł

Pytania:

1. Z jaką dyscypliną sportu kojarzysz Andrzeja Gmitruka?

2. Wymień reprezentację, która w ubiegłym roku sięgnęła po Mistrzostwo Świata w piłce nożnej na boiskach w Rosji?

3. W jakim klubie gra aktualnie Portugalczyk Cristiano Ronaldo?

4.Gdzie (miasto) odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 r.?

5.Ile minut trwa mecz piłki ręcznej?

6.Ile turniejów Wielkiego Szlema w kategorii seniorskiej wygrała Agnieszka Radwańska?

7.Podaj jeden spośród trzech przydomków, jakie nosi zespół Lecha Poznań?

8.Jakie medale podczas ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich wywalczył Kamil Stoch?

9. Ile medali olimpijskich wywalczyła Irena Szewińska?

10.Jakim wynikiem zakończył się mecz finałowy ostatnich Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn Polska - Brazylia?

 

Content Management Powered by CuteNews

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
     
 

Copyright© 2007 Wszelkie prawa zastrzeżone Webmaster Paweł Musieł

 
The best way to speak english fluently is to speak as often as possible.